Przejdź do treści

Dlaczego dobrze jest kupować meble drewniane?

drewniane meble

Wystrój domu jest wyzwaniem które utrudnia spokojny sen właścicielom mieszkań po remoncie. Nowe trendy w urządzaniu przestrzeni promują minimalizm w przestrzeni. Jednym z najbardziej popularnych materiałów z jakich produkuje się meble jest drewno. Nic więc dziwnego w tym, że znaczna część magazynów o urządzaniu przestrzeni promuje właśnie takie rozwiązania. Przed podjęciem decyzji o kupnie mebli z drewna warto dowiedzieć się do jakich wnętrz pasują najbardziej oraz jak czyścić powierzchnie drewniane.

Plusy mebli wykonanych z drewna

Pośród zalet mebli wykonanych z drewna można wyszczególnić kilka istotnych kwestii. W przeciwieństwie do mebli wykonanych z płyt wiórowych te drewniane cechują się zdecydowanie większą wytrzymałością. Bez problemu mogą być wykorzystywane nawet przez kilkadziesiąt lat. Kolejną cechą tych mebli jest to, że rewelacyjnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Mogą zostać wykorzystane do urządzenia zarówno wnętrza o tradycyjnym charakterze jak i przestrzeni nowoczesnej. Meble drewniane odnajdą się także w każdej kolorystyce pokoju. Doskonale wpisują się zarówno w jasne i lekkie przestrzenie jak i w te nieco ciemniejsze. Drewniane meble nadają się do pokoju dziennego, gabinetu jak i pokoju dziecięcego. W każdym z tych pomieszczeń będą wyglądały bardzo stylowo podnosząc walory estetyczne przestrzeni użytkowej w jakiej się znajdą.

Jaki materiał wykorzystywany jest przy produkcji mebli z drewna?

Przy produkcji drewnianych mebli wykorzystywane jest zarówno drzewo liściaste jak i iglaste. Ogromną popularnością cieszą się meble wytworzone z sosny. Drzewo sosnowe charakteryzuje się miękkością przez co można meblom nadawać finezyjne kształty. Z kolei dąb jest bardzo twarde, dlatego wykorzystuje się je do produkcji szaf oraz stołów. Rozmaite gatunki drzew mają różną fakturę, przez co każdy mebel jest inny. Najlepiej jest do jednego pomieszczenia wybierać meble zrobione z tego samego gatunku drewna.

Czyszczenie mebli wykonanych z drewna

Wielu posiadaczy drewnianych mebli zadaje sobie pytanie o to ja najefektywniej pielęgnować drewniane meble. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że drewno jest materiałem dosyć delikatnym. Powierzchowna konserwacja może ograniczyć się do wycierania kurzu przy pomocy ścierki wykonanej z miękkiego materiału. Aby sprzątanie przeprowadzane w taki sposób przynosiło zamierzone efekty trzeba szmatkę zwilżyć letnią wodą. Sucha ścierka owszem wytrze kurz jednak będzie się on dalej unosił w pomieszczeniu. Meble drewniane można również pielęgnować przy pomocy specjalnych środków. Można je kupić praktycznie w każdym markecie. Z uwagi na to, że zawierają one dużą ilość chemikaliów warto zastanowić się nad ekologicznymi sposobami na sprzątanie mieszkania.

Sposoby na naturalną pielęgnację powierzchni drewnianych

Wbrew temu co się mówi czyszczenie przy użyciu naturalnych środków nie wymaga ani więcej czasu ani większych nakładów finansowych. W jaki sposób zrobić ekologiczny płyn do pielęgnacji drewna? Wystarczy złączyć ze sobą taką samą octu i wody, a następnie do mikstury dodać parę kropel olejku eterycznego. Jednym z najbardziej polecanych jest olejek z drzewa herbacianego. Ma on cechy antybakteryjne. W taki sposób można ekologicznie sprzątać dom. Jedynym minusem może być nieprzyjemny zapach octu spirytusowego, jednak da się zastąpić go octem z jabłek.