Przejdź do treści

Jak zabezpieczyć drewno

jak zabezpieczyc drewno

Zabezpieczanie drewna to trudny problem. Coraz częściej tworzymy z niego ogrodzenia, budynki gospodarcze, i nawet budynki mieszkalne. Wszystko to sprawia, że od jakości drewna może zależeć bezpośrednio nasz standard życia. Należałoby wiedzieć jakie są najskuteczniejsze sposoby aby skutecznie zabezpieczyć drewno i mieć porządek na lata. Poniżej są one pokazane jak również pokrótce omówione. Po zastosowaniu się do nich nie będziesz potrzebował martwić się, że twój płot się rozsypie, albo drewniane budynki ulegną uszkodzeniu.

Rozpocznijmy już od momentu nabycia surowców. Warto zakupić drewno impregnowane, bowiem jest ono już na tym etapie wstępnie chronione przed wilgocią. Impregnacja to wyjątkowo efektywne zabezpieczenie. Drewno uzyskuje specjalną powłokę ochronną, przez jaką nie może wniknąć woda. Nie oszczędzajmy więc na tym elemencie, bo potrafi on zaważyć o trwałości naszych obiektów, ogrodzeń czy pozostałych rzeczy, które planujemy zbudować z drzewa.

Poza impregnacją, jaka stanowi ubezpieczenie pierwotne, należałoby zastosować także zabezpieczenia wtórne. Mowa tutaj o nakładaniu na drewno specjalistycznych substancji zabezpieczających przed działaniem wody, wilgoci jak również warunków atmosferycznych. Oprócz tego powinniśmy wykorzystać specjalne farby do drewna, które mają w sobie dodatkowe czynniki chroniące. Taki wybór należy podać na drewno jeszcze przed bezpośrednią ekspozycją na warunki zewnętrzne, żeby nie uległo ono w międzyczasie uszkodzeniom. Odnoszenie się do tych zaleceń zapewni naszemu drewnu odporność na lata.

nv-author-image