Przejdź do treści
  • Home
  • Porady
  • Czy wycinanie uszczelek okiennych poprawi wentylację w pomieszczeniu?

Czy wycinanie uszczelek okiennych poprawi wentylację w pomieszczeniu?

wycinanie uszczelek

Okna plastikowe znajdują się niemal w dowolnym budynku oraz mieszkaniu. Takie czasy. Koszty ogrzewania zwiększyły się nieporównywalnie z ubiegłymi okresami i używanie zwykłych, nieszczelnych okien nie ma dzisiaj żadnego sensu. Wobec powyższego zrodził się inny problem, a jest nim brak wymiany powietrza w pomieszczeniach. Ażeby dowiedzieć się jak poradzić temu problemowi prosimy zaznajomić się z dalszą częścią tekstu. Udzielimy kilku przydatnych rad jak możemy rozwiązać kłopot braku wentylacji we wnętrzach.

Brak cyrkulacji we wnętrzach, albo w domu czy w mieszkaniu, niesie za sobą różne kłopoty. Życie w nieświeżym powietrzu pogarsza naszą koncentrację oraz prowadzi, że stajemy się ociężali. Też taka sytuacja sprzyja nagromadzaniu się wilgoci oraz pojawiania pleśni na ścianach. Żeby radzić sobie z tym faktem niektórzy radzą wycinanie uszczelek okiennych. Niestety jak za chwilę udowodnimy, nie jest to szczególnie korzystna metoda.

Pozbycie się uszczelek z fragmentu albo całości okna faktycznie otworzy drogę dla nowego powietrza. Niestety, również dla hałasu z zewnątrz, a również wody podczas intensywnego deszczu. Odpowiedniejszym podejściem jest użycie nawiewników okiennych. Są to dodatkowo zaprojektowane urządzenia, dzięki którym potrafimy wpływać na ilość świeżego powietrza wpadającą do mieszkania, i przy tym nie będziemy narażeni na za duży hałas przedostający się z otoczenia.