Przejdź do treści

Opryskiwacz ciśnieniowy

opryskiwacz cisnieniowy

To jedno z obowiązkowych narzędzi ogrodowych, jakie przydaje się w każdym domu. Dzięki niemu, mamy zdolność obrony naszych roślin, czy też trawników przed szkodnikami a także intruzami. Służą one również, do różnorakiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład nawożenie. Decydując się na nabycie opryskiwacza ciśnieniowego do swojego ogrodu, miejmy na uwadze, że powinien być on zbudowany z dobrej jakości materiału, jaki zagwarantuje nam jego wytrzymałość przez duży okres czasu.

Wszystkie opryskiwacze ogrodowe posiadają specjalny pojemnik. Najlepiej, ażeby był on przejrzysty oraz zawierał specjalną miarkę, co znacząco ułatwi nam optymalne dozowanie płynów jak i środków pielęgnacyjnych. Decydując się na zakup opryskiwacza ogrodowego, należy zastanowić się nad jego typem. W marketach bowiem, możemy dostać dostępne opryskiwacze manualne dla osób, o mniejszych potrzebach w obszarze pielęgnacji własnego ogrodu. Takie opryskiwacze, mają zbiornik do dwóch litrów. Jego eksploatacja jest bardzo prosta, gdyż opryskujemy nim ręcznie.

Z kolei, mocniej zaawansowane, opryskiwacze naramienne, są dostosowane dla wyjątkowo wymagających konsumentów. Ich pojemność, zmieści nawet do dwunastu litrów płynu. Wieszamy je na ramieniu przy pomocy paska, na którym spoczywa pełna masa opryskiwacza. Wbrew pozorom, jest on bardzo łatwy w obsłudze i nadaje się perfekcyjnie do nieco większych ogrodów. Wybierajmy dlatego takie opryskiwacze, jakie nadają się najlepiej do aktywności na naszych działkach.