Przejdź do treści

Odnowienie łazienki w paru punktach

odnowienie lazienki

Przy planowaniu remontu pomieszczenia najważniejszy jest plan działań. W pierwszej kolejności należy ustalić zakres koniecznych robót. Mając to na względzie wykonuje się podstawowy kosztorys remontu. Kolejnym krokiem jest wybór ekipy remontowej i ustalenie ram czasowych pracy. Wszystko to wymaga niekiedy cierpliwości godnej mnicha tybetańskiego. Jak sprawnie wykonać remont łazienki i przy tym nie zwariować?

Co będzie potrzebne podczas remontu łazienki?

Zabierając się za wyremontowanie łazienki dobrze jest zakup wszystkich niezbędnych materiałów jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Takie podejście do sprawy pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Robiąc zakupy warto posługiwać się wcześniej przygotowaną listą produktów. Umożliwi to kupno jedynie tego, co na sto procent będzie wykorzystane. Dokonując remontu łazienki zazwyczaj wymienia się glazurę. Najnowsze trendy designerskie stawiają na jasne przestrzenie. Dobrze jest zatem zakupić glazurę w neutralnych barwach. Plusem takiego rozwiązania jest łatwość utrzymania czystości. Na płytkach w ciemnych kolorach o wiele bardziej widać zacieki wodne. Jeśli chodzi o dylemat czy wybrać wannę czy prysznic, to każdy powinien w tej kwestii kierować się własnymi potrzebami. Dla osób starszych i tych z ograniczoną sprawnością znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kabina prysznicowa. Jeżeli jednak ktoś bardzo przyzwyczajony jest do wanny, to dla komfortu warto zamontować przy niej specjalny uchwyt ułatwiający wchodzenie i wychodzenie z kąpieli. Przy wyposażaniu łazienki nie można zapomnieć o meblach. Powinny być one przystosowane do pomieszczeń o dużej wilgotności, dlatego lepszym pomysłem są meble drewniane, niż te wykonane z płyty MDF. Meble łazienkowe zwykle posiadają specjalną warstwę lakieru, który chroni je przed pochłanianiem wilgoci. Istotnym elementem każdej łazienki jest również jej oświetlenie. Kilka punktów świetlnych rozmieszczonych w całej łazience sprawi, że kąpiel po ciężkim dniu pracy będzie bardzo relaksującym przeżyciem.

W jaki sposób obniżyć koszty remontu?

Koszty remontu mogą zawierać się w dosyć rozległych widełkach. Wszystko zależy między innymi od jakości wybranych materiałów i kosztów robocizny. Przy zastosowaniu prostych trików można w jednym i drugim względzie znacznie oszczędzić. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad kwestią wydatków na materiały. W marketach budowlanych znaleźć można produkty z rozmaitych półek cenowych. Oczywiście nie zaleca się wyboru produktów najtańszych. Może okazać się, że są one kiepskiej jakości. Koszty konkretnego produktu należy porównać z jego trwałością tak aby otrzymać jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Toaleta jest na tyle specyficznym pomieszczeniem że zazwyczaj kupuje się meble i armaturę nie używane. W przypadku gdy ma się ograniczone fundusze na remont to można pomyśleć nad zakupem urządzeń używanych. Ciekawe propozycje da się znaleźć na portalach ogłoszeniowych w Internecie. Kolejnym sposobem na redukcję wydatków podczas remontu jest rezygnacja z ekipy robotniczej. Konieczne jest jednak przy tym posiadanie odpowiednich umiejętności. Brak doświadczenia może zakończyć się niespodziewanymi wydatkami. Chcąc na własną rękę zrobić remont pomieszczenia łazienkowego należy poświęcić na to odpowiednią ilość czasu. Nie zawsze będzie to opłacalne.

nv-author-image