Przejdź do treści

Aranżacja salonu – czym kierować się wybierając meble

wybor mebli

Urządzanie pomieszczenia to nie lada wyzwanie. Wymaga ono poświęcenia czasu i sporych pieniędzy. Aranżując przestrzeń warto zadbać o taki dobór mebli, aby można było z nich korzystać przez długie lata. O czym należy pomyśleć aranżując pokój dzienny?

Samodzielnie czy korzystając z pomocy fachowców?

Urządzić pokój dzienny można zarówno na własną rękę jak i przy pomocy fachowców. W każdym dużym mieście z łatwością da się namierzyć profesjonalną firmę zajmującą się wystrojem wnętrz. Z pewnością samodzielne urządzenie pokoju dziennego będzie o wiele tańsze. Można przy tym korzystać z porad dostępnych w kolorowych czasopismach. Znaleźć w nich można interesujące inspiracje dotyczące najnowszych trendów designerskich. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, aby sprostać takiemu wyzwaniu, to wówczas lepiej skorzystać z porad doświadczonego projektanta wnętrz.

Czym kierować się wybierając meble do salonu?

Aranżując przestrzeń w domu zawsze należy mieć na uwadze jednolity charakter wnętrz. Warto stosować kolorystykę w zbliżonych barwach. Kupując meble trzeba zwrócić uwagę, aby były zrobione z podobnych materiałów. Łączenie metalu z drewnem sprawdzi się wyłącznie w stylizacjach nowoczesnych wnętrz. Meble salonowe powinny być wysokiej jakości. Produkty z najniższej półki cenowej mogą szybko ulec zniszczeniu.

Jakie meble trzeba mieć w pokoju dziennym?

Rodzaj mebli do salonu uzależniony jest od indywidualnych preferencji. Jednakże można wyróżnić pewne produkty, które powinny znaleźć się w każdym domu. Można do nich zaliczyć między innymi – stolik, wersalka, półka pod telewizor czy wygodny fotel. Praktycznym rozwiązaniem jest także komoda.

W jaki sposób czyścić meble w salonie?

Sposób pielęgnacji mebli salonowych musi być zależny od rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane. Meble drewniane można czyścić przy pomocy delikatnej ścierki, która nie pozostawi zarysowań powierzchni. Szklane blaty także dobrze jest pielęgnować przy użyciu miękkich materiałów. Jeżeli chodzi o meble tapicerowane to są możliwe dwa rozwiązania. Jedno z nich, to szorowanie kanapy i foteli na własną rękę. Niezawodny sposób to woda z szarym mydłem. Nie należy używać wybielaczy ponieważ mogą one wywołać odbarwienia materiałów. Drugą opcją wyczyszczenia mebli tapicerowanych jest umówienie specjalistycznej usługi. Profesjonalne czyszczenie jest stosunkowo niezbyt drogie a daje świetne rezultaty. Usługę czyszczenia mebli tapicerowanych da się zamówić przez Internet. Koszt takiego sprzątania zależy od ilości mebli i rodzaju materiału.

Naturalna pielęgnacja drewna

Niewiele osób zdaje sobie sprawę tego ile trujących substancji znaleźć można w składzie najpopularniejszych specyfików do pielęgnacji drewna. Substancje te wyjątkowo szkodliwie wpływają na zdrowie zarówno osób dorosłych jak i dzieci w wieku szkolnym. Mogą między innymi powodować alergie skórne Tymczasem używając jedynie ekologicznych składników można samodzielnie przygotować preparat do czyszczenia mebli. Co będzie potrzebne? Otóż potrzebna będzie woda, ocet spirytusowy ewentualnie jabłkowy a także olejek eteryczny. Najwłaściwszy będzie olejek z wyciągiem z drzewa herbacianego. Wykazuje on silne działanie odkażające. Aby wyczyścić powierzchnię drewnianą wystarczy spryskać ją przygotowaną miksturą, a następnie przetrzeć suchą bawełnianą szmatką.

nv-author-image